W meczu kończącym V kolejkę Tauron Basket Ligi aktualny Mistrz Polski Stelmet Zielona Góra pokonał w poniedziałkowy wieczór ROSĘ Radom 57:87. Nasi reprezentanci w Eurolidze dali w Radoniu prawdziwy pokaz mistrzowskiego basketu a ich przedmeczowe założenia zostały zrealizowane niemal w 100 procentach. Rekordowa w tym sezonie liczba sympatyków basketu miała okazję zobaczyć podopiecznych Mihailo Uvalina w dobrej dyspozycji, co bardzo szybko przełożyło się na wypracowanie pokaźnej przewagi.

Niestety do poziomu Mistrzów nie dostosowali się nasi koszykarze, którzy zupełnie nie trafili z formą rzutową, co w głównej mierze przyczyniło się do bardzo dużej przewagi przyjezdnych. Nasi koszykarze starali się gonić, natomiast zbliżenie się do Stelmetu na 6 punktów straty, było tego dnia maksimum możliwości naszego zespołu. Od połowy trzeciej kwarty rozpoczął się przysłowiowy „odjazd” zielonogórzan a na osłodę dla sympatyków basketu pozostało kilka widowiskowych akcji, między innymi dwójkowa akcja „radomskich kuzynów” Korie Lucious do Elijaha Johnsona.

Dla naszych koszykarzy porażka ze Stelmetem Zielona Góra była drugą przegraną potyczką ligową z rzędu. Po kilku dniach przerwy podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego wrócą do hali MOSiR na ligowe starcie z WKS Sląsk Wrocław, które odbędzie się już w najbliższy piątek o godzinie 17:00. Do tego czasu sztab szkoleniowy i zawodnicy ROSY Radom zanalizują porażkę z Mistrzami i do meczu z beniaminkiem Tauron Basket Ligi przystąpią  w dobrej dyspozycji. Mecz ze Stelmetem już za nami a spotkanie VI kolejki będzie miało zupełnie inny ciężar gatunkowy i już dziś można powiedzieć, że będzie to spotkanie o tak zwane 4 punkty.

ROSA Radom – Stelmet Zielona Góra 57:87
(9:28, 21:16, 15:19, 12:24)

ROSA: Archibeque 16, Elijah 13, Majewski 7 (1), Dłoniak 5, Lucious 4, Zalewski 3 (1), Łączyński 3, Kardaś 2, Adams 2, Jeszke 2, Radke 0.

Stelmet: Brackins 14 (2), Chanas 14 (2), Walker 11, Cel 10 (2), Zamojski 10 (1), Dragičević 9, Eyenga 6, Kucharek 5, Sroka 5, Hrycaniuk 3, Koszarek 0.