Stelmet Zielona Góra po raz trzeci w serii półfinałowej pokonał ROSĘ Radom i w pełni zasłużenie awansował do Wielkiego Finału Tauron Basket Ligi. Chylimy czoła przed przeciwnikiem, który w trzech kolejnych konfrontacjach udowodnił, że nadal jest drużyną lepszą od ROSY Radom. Na pewno pocieszające jest to, że z sezonu na sezon przewaga między obiema ekipami staje się coraz mniej wyraźna. W obecnych rozgrywkach team trenera Wojciecha Kamińskiego musiał jeszcze ugiąć się pod doświadczeniem rywala, ale miejmy nadzieję, że zebrane doświadczenia zaprocentują już w kolejnych meczach o brązowy medal. Gratulujemy Wicemistrzom kraju i szczerze kibicujemy Im w walce o złoty medal Mistrzostw Polski. Jak przegrywać, to tylko z Mistrzem!

Początek trzeciego w serii meczu był nieco niemrawy w naszym wykonaniu, jednak po kilku kolejnych akcjach odzyskaliśmy kontrolę nad wynikiem. Graliśmy skutecznie, zespołowo, szybko biegaliśmy do kontrataków, wymuszaliśmy na przyjezdnych błędy. Dzięki temu pierwsza kwarta zakończyła się naszym nieznacznym prowadzeniem. W drugiej partii udało się ROSIE zbudować małą przewagę (30:21), jednak doświadczony i zdeterminowany przeciwnik nie dał się złamać. Jeszcze przed końcem połowy przyjezdni bezlitośnie wykorzystali kilka naszych błędów, ostatecznie odzyskując prowadzenie.

Trzecia, bardzo defensywna kwarta, dawała kibicom ROSY Radom szanse na kolejne starcie w półfinale, jednak koszykarze Stelmetu Zielona Góra w finałowej odsłonie postawili bardzo wygórowane warunki. Ich gra w obronie ograniczyła nasze ofensywne możliwości właściwie tylko do rzutów z obwodu. Te kolejny już raz nie były naszą najmocniejszą stroną i mimo często bardzo dogodnych pozycji, nie potrafiliśmy trafić, a tym samym dogonić wicemistrzów. Stelmet w końcówce już zwolnił, kontrolował wynik i mimo, że nadal byliśmy dość blisko remisu, to trzecie zwycięstwo przyjezdnych stało się faktem!

ROSA Radom – Stelmet Zielona Góra 65:72
(18:16, 16:19, 15:10, 16:27)
Stan rywalizacji 3:0 dla Stelmetu Zielona Góra i awans do Finału Mistrzostw Polski

ROSA: Sokołowski 15 (1), Gibson 12 (1), Turek 8, Taylor 8, Mirković 5 (1), Szymkiewicz 5, Adams 4, Witka 3 (1), Majewski 3 (1), Jeszke 2, Zalewski 0.

Stelmet: Hosley 22 (5), Koszarek 14 (2), Zamojski 9 (3), Robinson 9 (1), Hrycaniuk 9, Cel 4, Lalić 4, Troutman 1, Chanas 0.