Platforma nc+ nabyła wyłączne prawa do transmisji rozgrywek koszykarskiej Ligi Mistrzów FIBA. Nowy, a zarazem premierowy, sezon z udziałem dwóch polskich zespołów – ROSY Radom i Stelmetu BC Zielona Góra, rozpocznie się już we wtorek, 18 października. Mecze będą transmitowane na antenach CANAL+ SPORT i CANAL+ SPORT2, również w jakości HD!

Zawarcie nowego porozumienia zapewnia platformie nc+ prawa do transmisji minimum dwóch gier w każdej rundzie. Zatem polscy kibice będą mogli zobaczyć wszystkie spotkania z udziałem dwóch polskich zespołów. Platforma nc+ pokaże również wszystkie mecze fazy finałowej rozgrywek – Final Four, w której, miejmy nadzieję, ujrzymy obie polskie ekipy.

Michał Jarocki, dyrektor ds. sportu platformy nc+: „Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że udało nam się pozyskać prawa do transmisji pierwszego sezonu w historii Ligi Mistrzów FIBA. To znakomita wiadomość dla polskich kibiców, bowiem w rozgrywkach wystąpią Stelmet BC Zielona Góra i ROSA Radom. Liczymy na dobre występy naszych drużyn. Bądźcie razem z nami już od 18. października!”

W premierowym sezonie Ligi Mistrzów FIBA wystąpi 40. drużyn, które będą podzielone na pięć grup, każda po 8. zespołów. Wicemistrz Polski, ROSA Radom, trafiła do grupy C, w której będzie rywalizowała m.in. z francuskim ASVEL Villeurbanne, włoskim Varese i greckim PAOK-iem Saloniki.

Wojciech Michałowicz, komentator nc+: „To będzie wspaniała przygoda dla Stelmetu BC Zielona Góra i ROSY Radom. Dwa zdecydowanie najlepsze polskie kluby będą miały okazję zmierzyć się z czołowymi drużynami lig europejskich. Obie nasze drużyny mają duże szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek. Trzymamy kciuki!”

W środę, 19 października zmierzymy się z greckim PAOK-iem Saloniki. Początek transmisji telewizyjnej od 18:20. Jeśli nie możecie być z nami w hali, włączcie Canal+ Sport2 i trzymajcie za nas kciuki!
Materiały prasowe ROSA Radom/nc+