Niesamowite spotkanie mogli dziś obejrzeć widzowie, zgromadzeni w radomskiej hali MOSiR. Radomskie Smoki Wojciecha Kamińskiego pokonały Morskie Wilki ze Szczecina Marka Łukomskiego!

Mecz nauczyciela i ucznia, po prostu mecz starych, dobrych znajomych. Tak można określić dzisiejsze starcie piątej (do tej kolejki) drużyny Polskiej Ligi Koszykówki z jedenastą. Szczecinianie jechali do Radomia w roli faworyta. Inaczej nie można tego nazwać, skoro obie ekipy dzieliło aż sześć lokat w ligowej tabeli. Jednak ten atut niczego dobrego im nie przyniósł. Ekipa coacha K pokazała świetny basket ofensywny, ale przede wszystkim dobre akcje w defensywie, we właściwych momentach, zatrzymując ofensywną siłę Wilków na 79. punktach, czyli o 10. mniej, niż średnia zdobywanych punktów w sezonie 2016/2017 naszych dzisiejszych gości.

Oczywiście nie graliśmy idealnie, początek meczu należał zdecydowanie go gości, bowiem już po kilku akcjach przegrywalśmy 4:13, drugą połowę równiez rozpoczęliśmy źle, bo od stanu 0:8, ale z każdej z tych sytuacji potrafiliśmy się podnieść i pokazać, że w tym meczu chcemy wygrać i nie zamierzamy odpuścić! Warto wspomnieć chociażby, że ów pierwszą kwartę, mimo słabego początku, wygraliśmy, a po słabszej kwarcie trzeciej, potrafiliśmy wziąć się w garść i wrócić do lepszej strony naszego basketu. Co tu dużo pisać: po prostu pokazaliśmy wielki charakter i wolę zwycięstwa! Wygraliśmy, bo bardziej chcieliśmy i choć zwycięstwo nie było bardzo przekonywujące, to w stu procentach na nie zasłużyliśmy! Bardzo dziękujemy kibicom za dzisiejsze wsparcie z trybun i liczymy w kolejnym meczu na jeszcze lepszy doping.

Już w najbliższą środę czeka nas kolejne starcie w Koszykarskiej Lidze Mistrzów. We Włoszech zagramy z drużyną Openjobmetis Varese, która okupuje aktualnie ostatnie miejsce w tabeli grupy C i z pewnością przed własną publicznością, będą koszykarze tej ekipy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. To spotkanie obejrzycie w lokalu Na Fontannach i już dziś na nie serdecznie zapraszamy.