Nie tak miał wyglądać pojedynek z koszalińskim AZSem. Po bardzo wyrównanych zawodach to gospodarze cieszyć się mogą ze zwycięstwa, a my wracamy do domu z niczym…

Od samego początku ten mecz był trudny. Owszem, przewagę mieliśmy, ale nie potrafiliśmy jej powiększać, tak jak potrafimy najlepiej, czyli efektywnymi kontrami. Mecz czasami był bardzo powolny i przypominał nieco trening, aniżeli spotkanie o punkty. Ale jak to się mówi, gramy tak, jak przeciwnik pozwala. Pierwsza połowa monotonna, ale jednak dla nas. Do przerwy sześć oczek po stronie radomian.

Wolelibyśmy o drugiej połowie nie pisać, ale z obowiązku, musimy… Połowa generalnie zawalona. Nie poszliśmy za ciosem, daliśmy się dogonić, a w pewnym momencie nawet przegonić. Może ta końcówka wyglądałaby zupełnie inaczej, gdyby nie pomyłka chociażby przy ostatniej akcji Jordana Callahana jednego z arbitrów… Na nic się zdały komentarze trenera Kamińskiego, tłumaczenia i prośby. Arbitrzy byli nieugięci. Pomyłki niestety zdarzają się zawsze, więc to dla nas żadne usprawiedliwienie. Zwłaszcza, gdy rozgrywamy najgorszy mecz w sezonie…

Zaledwie pięć asyst przez czterdzieści minut gry to nie przystoi nawet na parkietach trzecioligowych, a co dopiero w ekstraklasie, do tego dochodzi słaba skuteczność… Dziś ewidentnie zabrakło ZESPOŁU! Trudno – przegrywamy z AZS Koszalin i zamiast wracać do Radomia z bilansem 7-4, musimy przełknąć tę gorzką pigułkę i dopisać niestety piątą porażkę w sezonie.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni – wyciągniemy wnioski, tego możecie być pewni!

Nie pozostaje nam już nic innego jak przeprosić za dzisiejsze zawody i jednocześnie zaprosić na środowy mecz w Basketball Champions League, w którym naszym przeciwnikiem będzie łotewski zespół BK Ventspils.
AZS Koszalin – ROSA Radom 63:62
(19:22, 12:15, 16:11, 16:14)

AZS: Nelson 21, Zalewski 12, Stelmach 10, Manigault 7, Harris 7, Nowakowski 2, Sikora 2, Wall 1, Wadowski 1, Brown 0.

ROSA: Callahan 20, Zyskowski 11, Bell 9, Sokołowski 9, Jackson 9, Bonarek 2, Bojanowski 2, Witka 0, Zegzuła 0, Adams 0.