Siódme zwycięstwo w Polskiej Lidze Koszykówki! Siódme, zadedykowane trenerowi naszych rezerw – Karolowi Gutkowskiemu. Lepszego scenariusza wymarzyć sobie nie mogliśmy. W tym spotkaniu było niemal wszystko! Emocje, walka, dramaturgia! Świetne zawody dla oka stworzyły obie ekipy w dzisiejszym meczu! My dziękujemy również kibicom, nie tylko za doping, ale za wypełnienie puszek pieniędzmi i za pokaźną kwotę z naszych licytacji!

Od pierwszych sekund spotkanie było bardzo wyrównane, ku uciesze widzów, bowiem takie mecze, które przez cały czas ich trwania nie znajdują w sobie wyraźnego faworyta, są najładniejsze dla oka i znamionują zawsze niesamowite emocje przed końcową syreną. Niemal przez całą pierwszą połowę minimalną przewagę utrzymywali koszykarze trenera Wojciecha Kamińskiego. Dopiero po przerwie goście nieco odważniej zaczęli sobie poczyniać z naszą defensywą. Za sprawą duetu Matczak – Szubarga wyszli nawet na prowadzenie, które dowieźli do końca trzeciej odsłony. Jednak w ostatniej części gry, nieco lepiej radziła sobie nasza ekipa, mimo przeciwności losu… Zwłaszcza defensywne akcje na własnej połowie były udane, dzięki czemu wszystkie straty z trzeciej kwarty zostały odrobione, a ostanią akcją, jakże by inaczej – w obronie, najlepszego defensora poprzedniego sezonu, Michała Sokołowskiego, udowodniliśmy, że to właśnie my na zwycięstwo zasługiwaliśmy bardziej.

Radom obroniony! Teraz skupiamy się już na kolejnej konfrontacji, która już w najbliższą środę. Jedziemy do Oldenburga zmierzyć się w Koszykarskiej Lidze Mistrzów z EWE Baskets.

Podczas dzisiejszego meczu trochę się działo, również poza parkietem. Wolontariusze zbierali pieniążki do puszek, licytowaliśmy ciekawe przedmioty i właśnie o tym chcielibyśmy naturalnie podzielić się z Wami w kilku zdaniach. Cel – pomoc w zakupie nowej protezy nogi dla trenera pierwszoligowej UTH ROSY, Karola Gutkowskiego. Proteza kosztuje 55000zł. Do dnia dzisiejszego na ten cel zostało uzbierane ok. 25000zł. Pozostało 30000zł. Prócz nowej protezy potrzebne są też środki na dalsze leczenie, a także rehabilitację Karola. Na dzisiejszej akcji nie zamierzamy poprzestać i z pewnością jeszcze niejednokrotnie będziemy szukali pomocy wśród naszych kibiców.

Dziś zakończyły się cztery aukcje, które prowadziliśmy na naszym koncie Facebookowym. O godzinie 10:00 zakończyła się licytacja obrazu, którego podarował nam jeden z pensjonariiuszy Zakładu Karnego w Janowie Lubelskim, którego koszykarze UTH ROSY odwiedzili w ubiegłym sezonie. Za kwotę 300zł został zlicytowany przez Pana Dariusza Marchewkę. Kolejnym przedmiotem, który został zlicytowany było wielkoformatowe zdjęcie przedstawiające naszego byłego koszykarza Łukasza Majewskiego, które zostało nam podarowane przez Grzegorza Urbanelisa, który… wylicytował ten przedmiot za 200zł! Za to należą się ogromne brawa dla obu Panów. W przerwie meczu emocje aukcyjne przeniosły się na parkiet hali MOSiR. Pierwszym przedmiotem poddanym licytacji były meczowe buty Toreya Thomasa, w których wystąpił m.in. w zwycięskich potyczkach europejskich rozgrywek FIBA Europe Cup. Zostały one zlicytowane za kwotę 500zł przez Panią Małgorzatę Czerniawską. Ostatnia aukcja dotyczyła koszulki meczowej Filipa Zegzuły, w której wystąpił w pierwszych meczach Koszykarskiej Ligi Mistrzów. Walka była zażarta! Ostatecznie, za kwotę aż 4000zł koszulkę tę wylicytowała Pani Monika Domańska. Pięknie dziękujemy obu Paniom za fantastyczny wkład w naszą sprawę! Jednocześnie przypominamy, że wciąż licytować można szalik ROSY, który przeżył z nami niejedną fantastyczną chwilę, a którego licytuje nawet sam trener Wojciech Kamiński! Cały czas nabywać można kalendarze klubowe na rok 2017, z których również część dochodu przeznaczymy na w/w cele. To jeszcze nie koniec! Wierzymy, że wspólnymi siłami dopniemy „budźet” i już wkróce nasz Przyjaciel będzie mógł cieszyć się z nowej protezy!

ROSA Radom – Asseco Gdynia 70:67
(18:15, 16:16, 16:21, 20:15)

ROSA: Callahan 21, Sokołowski 13, Bell 11, Zyskowski 8, Witka 6, Jeszke 5, Adams 4, Jackson 2, Zegzuła 0.

Asseco: Matczak 20, Szubarga 19, Szczotka 11, Witliński 10, Żołnierewicz 5, Szymański 2, Ponitka 0, Czerlonko 0, Put 0.