Z największą przyjemnością i dumą dzielimy się z Wami nowinami, dobiegającymi z gali 23. Plebiscytu Sportowego Echa Dnia! Trener wicemistrzów Polski, zdobywców Pucharu i Superpucharu Polski w roku 2016 został okrzyknięty Najpopularniejszym Trenerem Ziemi Radomskiej! Niewątpliwie tytuł ten należał się naszemu szkoleniowcowi za wyniki jakie osiągnął z drużyną, a także za promowanie naszego miasta w Polsce i Europie.

Klasyfikacja końcowa:

1. Wojciech Kamiński, ROSA Radom, koszykówka;
2. Leszek Trzos, RLTL ZTE Radom, lekkoatletyka;
3. Verner Liczka, Radomiak Radom, piłka nożna;
4. Robert Prygiel, Cerrad Czarni Radom, siatkówka;
5. Wojciech Pawłowski, Sportowa Czwórka Radom, piłka nożna.
Nie mniejszy sukces w Plebiscycie osiągnął Michał Sokołowski. Najlepszy obrońca sezonu 2015/2016 Polskiej Ligi Koszykówki zajął drugie miejsce w kategorii Najpopularniejszy Sportowiec Ziemi Radomskiej, ustępując miejsca tylko Alicji Fiodorow, znakomitej radomskiej lekkoatletce, multimedalistce paraolimpijskiej, której, nie ukrywamy tego, z całego serca kibicowaliśmy!

Klasyfikacja końcowa:

1. Alicja Fiodorow, Start Radom, lekkoatletyka;
2. Michał Sokołowski, ROSA Radom, koszykówka;
3. Bartłomiej Bołądź, Cerrad Czarni Radom, siatkówka;
4. Maciej Świdzikowski, Radomiak Radom, piłka nożna;
5. Wojciech Żaliński, Cerrad Czarni Radom, siatkówka;
6. Mateusz Kaczor, RLTL ZTE Radom, lekkoatletyka;
7. Bartosz Sulkowski, Radomiak Radom, piłka nożna;
8. Kamil Czarnecki, Broń Radom, piłka nożna;
9. Jakub Smoliński, RLTL ZTE Radom, lekkoatletyka;
10. Anita Snopczyńska, RLTL ZTE Radom, lekkoatletyka.

Szczegóły finału Plebiscytu znajdziecie na stronie Echa Dnia!
Pragniemy pogratulować wszystkim nominowanym sportowcom i trenerom. To dzięki Wam Radom jest znany, to dzięki Wam sport jest lubiany i uprawiany! Serdecznie dziękujemy wszystkim kibicom, którzy oddali swój głos na naszych reprezentantów, kapitule Plebiscytu, a także całej redakcji radomskiego Echa Dnia za zorganizowanie świetnego uwieńczenia głosowania, a także za przemyślany sposób wyłonienia laureatów. Do zobaczenia, miejmy nadzieję, w przyszłym roku!