Amerykański playmaker Ryan Harrow, który występował ostatnio we włoskim Consulinvest Pesaro, został właśnie nowym zawodnikiem ROSY Radom. – Rozważaliśmy wiele opcji, kandydatów do gry w naszym klubie nie brakowało. Saga pozyskania nowego rozgrywającego dobiegła już końca, cieszymy się bardzo i witamy Ryana w naszym klubie – podkreśla Piotr Kardaś, prezes ROSA SA.

Ryan Harrow skończy 22 kwietnia tego roku 26 lat. Ma 188 cm wzrostu i najlepiej czuje się w roli playmakera. Jeszcze w niedzielę 12 marca rozgrywał mecz we włoskiej Lega A, gdzie występował od początku sezonu. W zawodowej karierze reprezentował wcześniej grecki AGO Rethymno Creta. W amerykańskiej NCAA zaliczył natomiast trzy uczelnie: North Carolina State, Kentucku State  i Georgia State.

Amerykański rozgrywający obdarzony jest świetnym, szybkim dryblingiem oraz łatwością zdobywania punktów. Ma wysoką (ponad 40%) skuteczność w rzutach za trzy punkty, dobrze czuje się również w wejściach pod kosz.

Przed radomską publicznością powinien zadebiutować w najbliższym meczu z Energą Czarnymi Słupsk (niedziela 19 marca, godz. 18, hala MOSiR). Wcześniej przejdzie niezbędne badania lekarskie.

Podpisany kontrakt obowiązuje obie strony do końca sezonu 2016/2017.

GRZEGORZ STĘPIEŃ