Kim Adams, amerykańska legenda ROSY Radom, nie wybiegnie na parkiet w sezonie 2017/2018… Zawodnik postanowił zawiesić buty na kołku, lecz jak sam twierdzi, nie była do łatwa decyzja… W oświadczeniu do Klubu napisał:

„Postanowiłem zakończyć moją przygodę z koszykówką, by pomóc ojcu prowadzić rodzinny biznes. To była niezwykle trudna decyzja, ale wiedziałem, że prędzej czy później będzie musiało do tego dojść. Dziękuję Wam za wszystko! Nie do wiary, że kończę moją profesjonalną karierę, ale nadszedł czas, bym rozpoczął kolejny etap w moim życiu. Dozgonnie będę wdzięczny ROSIE, za to, że byłem częścią tej wspaniałej Organizacji przez tak długi czas. To ogromny honor grać w jednej drużynie tak wiele lat, zwłaszcza, że nie jest to spotykane zbyt często w Europie jeśli chodzi o Amerykanów. To z pewnością nie koniec naszej wspólnej przygody. Jestem przekonany, że w niedalekiej przyszłości powrócę do Was, ale już w zupełnie innej roli. Raz jeszcze z całego serca dziękuję Organizacji ROSA za danie mi szansy reprezentowania biało-niebieskich barw przez pięć wspaniałych sezonów!”

Kim, dla nas to była prawdziwa przyjemność! Byłeś duszą i sercem naszej drużyny, naszego Klubu. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach! Życzymy Ci wszystkiego najlepszego w życiu osobistym i pamiętaj, że w Radomiu zawsze będziesz mile widziany, zawsze będziesz u siebie! Kochamy Cię i wiedz, że na zawsze będziesz częścią naszej Rodziny!

Składamy Kimowi hołd specjalnym filmem z jego najlepszymi akcjami…

 

Kim za pośrednictwem Facebooka, podziękował również radomskim kibicom…

 

Dokonania Kima Adamsa dla ROSY Radom:

228 meczów rozegranych
3983 minut spędzonych na parkiecie
734 punktów zdobytych
129 celnych rzutów za „1”
301 celnych rzutów za „2”
1 celna trójka
1105 zebranych piłek
255 rozdanych asyst
246 przechwyconych piłek
113 zablokowanych rzutów
1 zdobyty Puchar Polski
1 zdobyty Superpuchar Polski
1 wywalczone wicemistrzostwo Polski