To kolejna edycja akcji „Szlachetna Paczka” w którą czynnie włącza się ROSA Radom. Wzorem lat ubiegłych wybraliśmy rodzinę, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej i której chcemy pomóc. W akcję włączą się zawodnicy, sztab oraz pracownicy ROSA Radom.

Podczas najbliższego, niedzielnego meczu ROSY Radom z AZS koszalin, chcemy rozpocząć działania na rzecz SZLACHETNEJ PACZKI, którą po raz kolejny nasza Organizacja gorąco pragnie wesprzeć! Zachęcamy wszystkich sympatyków naszej Drużyny, a także ludzi, którzy chcą dołożyć swoją cegiełkę do tej wspaniałej inicjatywy, do pomocy.

Opis rodziny
Pani Basia ( 52 l.) Pan Eugeniusz ( 52 l.) i ich syn Radosław ( 24 l.) znaleźli się w trudnej sytuacji
życiowej. W styczniu tego roku pan Eugeniusz w wyniku udaru został prawostronnie sparaliżowany. Do tej
pory to on w największym stopniu utrzymywał dom a syn zajmował się uprawą roli. Teraz rodzina
utrzymuje się z uprawy roli, zasiłku pielęgnacyjnego, stałego świadczenia opiekuńczego (łącznie
989 zł), po odliczeniu kosztów leczenia i utrzymania mieszkania (530 zł) na jednego członka rodziny
miesięcznie na utrzymanie pozostaje 153 zł. Po niespodziewanej chorobie rodzina nie załamała się –
podjęła kroki zmiany swojego życia. Pan Eugeniusz ćwiczy przy pomocy żony, chcąc wrócić do
sprawności, a pan Radosław musiał przejąć wszystkie obowiązki taty. Zapisał się na kurs prawa
jazdy, żeby móc wozić tatę na leczenie i podjąć pracę zawodową. Najważniejszą potrzebą rodziny
jest sprzęt rehabilitacyjny – rotorek pozwalający wrócić do sprawności panu Eugeniuszowi, żywność
również jest sporym wydatkiem w domowym budżecie. Rodzina ucieszy się także z kuchenki gazowej,
posiadającej piekarnik, który się zepsuł.

Najważniejsze potrzeby rodziny:
– Rotorek – Sprzęt rehabilitacyjny do usprawniania rąk
– Kuchenka gazowa Zepsuty piekarnik uniemożliwia przygotowanie niektórych potraw
– Żywność Odciąży rodzinę finansowo, jest potrzebna do funkcjonowania
– Środki czystości

 

 

Manager ds. marketingu i reklamy, Krzysztof Witek: „Szlachetna Paczka to chyba najbardziej rozpoznawalna akcja społeczna w naszym kraju. Nie mogliśmy nie wziąć udziału w niej i w tym roku. Chcielibyśmy, aby tak jak poprzednio pomogli nam w tym kibice i sympatycy naszej drużyny, dzięki którym razem, wspólnymi siłami przygotujemy paczkę w której wybrana przez nas rodzina znajdzie wszystko czego im najbardziej brakuje. Na najbliższym, niedzielnym meczu z AZS Koszalin przeprowadzimy zbiórkę środków na zakup potrzebnych rzeczy dla rodziny. Zorganizowaliśmy też wewnętrzną zbiórkę wśród zawodników, trenerów oraz pracowników ROSY Radom i w przyszłym tygodniu planujemy zakupy oraz dostarczenie „Szlachetnej Paczki” do magazynu. Gorąco zachęcamy do pomocy wszystkich,ktorym nie jest obojętny los innych osób. Razem sprawmy aby dla nich, te święta były naprawdę wyjątkowe.”

 

Szlachetna Paczka ROSY Radom w 2016 r.: