Młodzieżowy reprezentant Polski Aleksander Lewandowski podpisał dwuletnią umowę na grę w barwach Hydrotrucku Radom, w sezonie 2019/2020 Energa Basket Ligi. – Olek przychodzi do nas z myślą o przyszłości. Bardzo cieszymy się, że wybrał ofertę naszego klubu, chcąc w harmonijny sposób zadbać o rozwój swojej kariery – podkreśla Piotr Kardaś, prezes HydroTruck Sport SA.

Nowy gracz radomskiego teamu rozpoczynał swoją koszykarską przygodę od występów w młodzikach i kadetach Jagiellonki Warszawa. Potem był już Biofarm Basket Poznań, którego barwy reprezentował zarówno w rozgrywkach juniorów, jak i seniorów – ostatnio na zapleczu ekstraklasy.

„Od zawsze” występował w kadrach narodowych. Nie tak dawno grał w reprezentacji Polski U20, która uczestniczyła w Mistrzostwach Europy, w stolicy Izraela – Tel Avivie. Spotkał się tam zresztą ze swoim obecnym kolegą klubowym z HydroTrucku – Adrianem Boguckim.

18-letni Aleksander Lewandowski ma 196 cm wzrostu i występuje na pozycji skrzydłowego. W seniorskiej koszykówce grał w Shmoolky Warszawa, wspomnianym Baskecie Poznań i jego drugoligowej filii – Baskecie Biofarm Suchy Las. Teraz czas na debiut w Energa Basket Lidze.

– Nasza drużyna to właściwie od zawsze mieszanka rutyny z młodością. Podpisanie umowy z Aleksandrem Lewandowskim wpisuje się oczywiście ten trend, a wierzymy mocno, że i tym razem nasz klub okaże się dla kolejnego gracza doskonałą trampoliną do kariery – przekonuje Piotr Kardaś.

– To gracz mający koszykarskie geny, bo tata grał przez wiele lat na wysokim poziomie. To rzecz jasna diamencik, który wymaga obróbki i potrzeba czasu żeby wszedł na odpowiedni poziom w dorosłej koszykówce. Będziemy jednak cierpliwi bo liczymy na długofalową współpracę – mówi trener HydroTrucku Robert Witka.