Rewelacyjna, podszyta niesamowitym charakterem zespołu końcówka, dała HydroTruckowi Radom wyjazdowe zwycięstwo nad Kingiem Szczecin. Nasz zespół, dosłownie i w przenośni wyszarpał tę wygraną w ostatniej chwili, bo prowadził w meczu tylko raz – kiedy na 10 sekund przed ostatnią syreną, za trzy trafił Artur Mielczarek, po asyście i wcześniejszym przechwycie Obiego Trottera. Finałowy przechwyt, a wcześniej dwie „trójki” zaliczył Rod Camphor.

– Mamy drużynę! Mamy drużynę z wielkim charakterem! – krzyczał po meczu z radości Piotr Kardaś, prezes HydroTruck Sport SA.

Trudno nie przyznać racji włodarzowi klubu, skoro King wielokrotnie i na różne sposoby próbował złamać radomian, ale za żadnym z tych razów mu się nie udało. A końcówka w wykonaniu HydroTrucku był niesamowita. Na nieco ponad trzy minuty przed ostatnią syreną, nasz team zbliżył się do rywala na sześć punktów, ale „trójkę” spudłował wtedy Rod Camphor, a dwa razy z rzutów wolnych pomylił się Carl Lindbom. Na domiar złego, szczecinianie odskoczyli na 10 „oczek”.

Kto jednak myślał, że to złamie radomian, był w wielkim błędzie. Po przerwie wziętej przez naszego trenera Roberta Witkę, najpierw dystans zmniejszył Adrian Bogucki, a dwukrotnie z łuku – odpowiednio na 77:72 i 77:75 – trafił Rod Camphor. W kolejnej akcji piłkę zabrał rywalowi Obie Trotter, dał asystę Arturowi Mielczarkowi, a ten trafił rzut na zwycięstwo!

Powyższy opis to tylko końcówka, bo King „łamał” HydroTrucka od samego początku. Najpierw było 9:0, po pierwszej kwarcie 25:14, a po kolejnym zrywie w drugiej części meczu, nawet 34:14 dla gospodarzy. Radomian to nie złamało! Tak samo jak nie złamały ich takie sytuacje w kilku poprzednich meczach Energa Basket Ligi!

Możemy być dumni z naszej, koszykarskiej drużyny!

KING SZCZECIN – HYDROTRUCK RADOM 77:78 (25:14, 17:16, 21:24, 14:24)